Manas Kalıp Pres Otomotiv Sas. Ve Tic. Ltd. Şti. / Manas Tooling Press Automotive

Emrah Burulday

Administrator
Yönetici
3 Ağu 2019
322
70
28
Arkadaşlar merhaba... Diğer bir çok forumda olduğu gibi bu forumda da İlk paylaşımı kendim yapıyorum...
Allah (cc) nasip etti 12.12.2012 yılında Ufak kardeşimi de Yanıma alarak Manas otomotiv şirketinin İlk Startını verdik... Kuruluşumuz ibretlik yaşanmışlıklarla dolu ama bu detaylara inmeyeceğim. Hakka hukuka girmeden , Faize leaseng e bulaşmadan, üstelik Neredeyse Sıfır sermaye ile Tam o tarihte Makinalara Ya bismillah deyip start verdik. Zamanla sıkıntılarımız oldu Ama Dükkanı devraldığımız İsmini belirtmeden geçemeyeceğim Fatih Çağrın abimizinde Ödeme noktasındaki taksitlendirme ve Özverisi ile Borcumuzu kısa zamanda ödeyip Sonrasında Yeni yatırımlar Ve istihtamlarla bu noktaya kadar gelebildik.. Rabbim devamını nasip eylesin... Herkese İyi forumlar...

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
--------
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
---------
Manas Kalıp Wep Sitesi

manasotomotiv2 - Kopya.jpg
MANAS; 12.12.2012 tarihinde, sektörde tasarım ve üretim kademelerinde, çeşitli pozisyonlarda, yıllarca çalışmış iki kardeş tarafından kurulmuştur.
MANAS; 24.2.2014 tarihinde daha iyi ve kaliteli hizmet sunabilme adına limited şirket olmuştur.

MANAS; 01.01.2019 tarihinde 1500m2 kapalı 2400 m2 açık alanı olan yeni yerine taşınmıştır.

MANAS; kalıp üretiminin her aşamasında yetenekli yöneticileri ve personeli ile sac kalıplarında ve özellikle prograsif kalıplarda uzmanlaşmıştır.

MANAS; sektörün önde gelen otomotiv, beyaz eşya, mobilya, enerji şirketlerinin proses-tasarım ve imalat standartlarına göre üretim yapabilecek kapasite ve tecrübeye sahiptir.

MANAS yıllar içinde kazanılan deneyimleri, teknik bilgi ve beceriyi, bir sinerji oluşturarak sektöre aktarma düşüncesindedir.

MANAS; kısa zamanda minimum maliyetle hızlı ve temiz iş prensibini benimsemiş ve maksimum müşteri memnuniyetini amaç edinmiştir.

MANAS; üretim makine ve ekipmanlarını, teknolojik gelişmeleri takip ederek modernize etmektedir.

MANAS; insan ve çevre odaklıdır. Personelinin mutluluğu ve gelişimi için sürekli eğitim uygulamakta ve sosyal sorumluluk ilkesiyle çalışanlarının üretim, çevre ve kişisel gelişim anlamında katılımcılığını sağlamaktadır.

MANAS; Endüstri 4.0 devrimini yakından takip etmektedir. Gerek firmanın tasarım-üretim alanında, gerekse ürettiği ürünler anlamında Endüstri 4.0 devriminin gerekliliklerini sağlamayı hedeflemektedir. Büyümekte olan firmamız 2019 yılı itibariyle

manasotomotiv3.jpg
ENG;
About Us

MANAS has been founded in 12.12.2012 as sole proprietorship by two brothers, have worked in many years and at different positions upon design and manufacturing levels of the tooling sector.

MANAS has become a limited company in order to provide more quality service in 24.02.2014.

Manas; has been moved to its new place with 1500m2 closed and 2400 m2 open area on 01.01.2019.

MANAS has expertized upon metal sheet and especially prograssive toolings in each stages of production, through its skilled managers and personnel.

MANAS has capacity and experience to be able to produce, according to process-design and manufacturing standarts of the outstanding automotive, white goods, furniture and energy companies.

MANAS thinks to contribute its technical knowledge, craft and experiences, gained during years, by creating a synergy, into the tooling sector.

MANAS has appreciated the principle of quick and clean work with minimum cost in short duration, also aimed maximum customer satisfaction.

MANAS has been modernizing its production machinery and equipment by monitoring the technological developments.

MANAS, focused on human and environment, not only implementing continous education in order to develop employees’ hapinness and improvement, but also providing the participation of the employees upon producing ability, environmental concious and individual development, through social responsibilities.

MANAS has been closely following Industry 4.0 revolution. MANAS targets to afford requirements of Industry 4.0, either upon the design and manufacturing functions or produced goods.
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Emrah Burulday

Administrator
Yönetici
3 Ağu 2019
322
70
28
BLECHEXPO Fuarındaydık. (Almanya/Stuttgart)

123.JPGFuar Ziyaretimiz 4 Gün Sürdü. Fuar boyunca gerek Stant Açan Katılımcı firmalar , gereksede Almanyanın Otomotiv firmaları ile B2B (bire bir) görüşmeler yaptık. Güzel ve samimi ortamlarda geçen görüşmelerde , Firmamızı iyi bir şekilde Tanıtmayı başardık. Bu tanıtımlar ve yapılan sunumla neticelenmeye başladı. Şimdiden gelen teklifler ile Manas kalitesini Yurt dışına tam anlamı ile taşımak için fırsatlar yakalamış oldu…Önümüzdeki süreçlerde yurt dışı pazarında daha aktif olmak için çalışmaların yanı sıra , gerek müşterilerin bizi ziyareti gereksede bizim yapacağımız nokta ziyaretlerle yurt dışı pazarını Avrupa’nın bir çok ülkesine Asya ülkelerine ve Afrika kıyı ülkelerine doğru iyice genişletmeye başlayacağız.

Manas Kalıpçılıktaki Tecrübesini ve Kalitesini Yurt içi ve Yurt dışı pazarlarda Yaptığı projeler ile Pekiştirmeye Devam edecektir…

Rabbim helal ve temiz Rızk kazanmayı nasip eylesin.

We were at BLECHEXPO Fair. (2019-Almanya/Stuttgart)

Our fair visit has been for 4 days. We have made B2B (face to face) convensions with german automotive companies and many companies which is exhibition in fair during exhibition. During the meetings held in beautiful and friendly environments, We managed to introduce our company in a good way. These promotions and presentation began to result. With the offers coming from now, Manas has had the opportunity to carry the quality of abroad with full meaning. In addition to our efforts to be more active in the overseas market in the coming processes, we will begin to expand our overseas market towards many European countries as well as Asian countries and African coastal countries with our customers’ visits and our point visits.

Manas Tooling will continue to consolidate its experience and quality in mold making with its projects in domestic and international markets.


Emrah Burulday

12345.jpg1234.jpg


 
Son düzenleme:

Emrah Burulday

Administrator
Yönetici
3 Ağu 2019
322
70
28
Manas Kalıp Pres Otomotiv San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Sıfır Hata, Minimum Maliyet, Hızlı ve Temiz İş

123.JPG

12.12.2012 tarihinde 80m2 bir atölyede kurulan Firmamız Geçmişten gelen Tecrübesini ve bilgi birikimini de Kullanarak, özellikle Prograsif kalıplar başta olmak üzere Tandem ve Transfer sac Kalıpları noktasında uzmanlaşmıştır.

Manas; Başta Otomotiv sektörü olmak üzere beyaz eşya ve enerji sektörlerinde yüksek kalite, istenilen tolerans ve standartlara sahip ürettiği kalıplar ile yerli ve yabancı firmalara sorunsuz hizmet sunabilmektedir…

Manas; Yüksek müşteri memnuniyeti sağlamanın yanı sıra , Kendine Özgü üretim teknik ve kontrol yöntemlerini içinde barındıran Kalite sisteminin temelini oluşturduğu, Tüv NORD kuruluşundan alınmış İso 9001/2015 Kalite Belgesine Sahiptir.

2019 yılı itibariyle Manas, son teknoloji tezgahları, uzman yönetici ve üretim kadrosu ile 1500 m² si kapalı olmak üzere Toplamda 2400 m² alanda, kalıpçılık sektöründe faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Manas was established in a 80m2 workshop on 12.12.2012 for manufacturing of sheet metal tools and company has expertized on progressive tandem and transfer tools specially progressive tools.

Manas; has been delivering unproblematic tools to domestic and foreign companies with high quality, desired tolerances and standards specially in automotive, white goods and energy sectors.Manas; In addition to providing high customer satisfaction, Manas has ISO 9001/2015 Quality Certificate obtained from Tüv NORD, which is the basis of the quality system which includes its own production techniques and control methods.In 2019, Manas continues to operate in the sheet metal tooling sector with its latest technology machinery with expert managers and production staff on 2400 m² open and 1500 m² closed area.
 
Üst